Edukacijos

LOBIO IEŠKOJIMAS

Lobio ieškojimas – tai nuotykis gryname ore  ir malonus susipažinimas  su kai kuriais istoriniais faktais bei išgalvotais dalykais ,išpuoselėtu Biliūnų kraštovaizdžiu.

Atvykite išmėginti šio nuotaikingo komandinio žaidimo, kuriam prireiks šiek tiek sėkmės ir išradingumo.

„KAŠTONAI KŪNUI IR SIELAI“

                Kaštonų respublikos savitumą pajusite vos pervažiavę 700 m ilgio kaštonų alėją ir jos pabaigoje Jus  pasitinkantį  su „Meilės medį“. Kaštonų respublikos prezidentės ir  kitų anuomet Biliūnų dvare gyvenusių ponų padedami,  sužinosite Kaštonų respublikos (turinčios  savo  konstituciją ir piniginį vienetą  – kaštą) atsiradimo istoriją.

  Nepaisant Jūsų amžiaus ir pomėgių, nuo gyvenimo rutinos pabėgsite stumdydami kaštonų šaškes nuo „Tinginio sosto“ bei žaisdami įvairius netradicinius žaidimus su kaštonais.

Barokinio laikmečio dvasią pajusite dalyvaudami foto sesijoje su istoriniais  kostiumais.

Laiko sau ir savo svajonėms rasite prie sėkmės simboliais pažymėto „Laimės rato“.

Skanaudami kaštonų žiedlapių arbatą, prisiminsite kaštonų rūšis ir jų gydomąsias savybes. Prisiekusieji prie konstitucijos, patys pasigaminsite Kaštonų respublikos piliečio  ženklelį.  Biliūnų dvaro prieigose, 7 ąžuolinių skulptūrų lūpomis išgirsite, kaip  nuo XIV a. čia giminystės šaknis įleidę Bilevičiai savo prasmingais gyvenimais parašė  pasididžiavimo vertą Biliūnų krašto istoriją. Sužinosite ką net 1,5 mėnesio  1702 m. Biliūnų dvare veikė Švedijos karalius Karolis XII, kieno įsakymu supilti iki šiol išlikę archeologinę vertę turintys  senoviniai gynybiniai įtvirtinimai – Volų pilaitė, kas tokio iki šiol nepamirštamo atsitiko, kai 1812 m. Biliūnuose viešėjo Napoleono maršalas  McDonaldas ir kokie  giminystės ryšiai  su Bilevičiais siejo didžiausią Lenkijos karžygį ir maršalą J. Pilsudskį?  Savo sumanumą galėsite išmėginti įvairiose meninėse, loginėse ir kitose užduotyse.
Norite šiek tiek paįvairinti savo gyvenimą, būtinai  užsukite į Biliūnus. Nusilenkę kaštonams, rasite savo sėkmės talismaną, o Kaštonų respublikos gyventojai Jums padovanos laimingo gyvenimo  receptą.

Žaiskit gyvenimą!

PROGRAMA  JAUNAVEDŽIAMS

Besiruošiantiems  ir norintiems laimingai įsimylėti, tai būtina padaryti žydint kaštonams, norintiems sėkmingai surasti savo antrąją pusę –  pasimatymus skirti po simboliniu meilės medžiu – kaštonu. O jei siekiate amžinos santuokos – savo meilės liudijimą – spyną pakabinkite ant „Meilės medžio“ Kaštonų respublikoje.
                    Programos metu Kaštonų respublikos prezidentė su barokinio laikmečio rūbais pasipuošusiais ponais pasitinka vestuvininkus prie „Meilės medžio“. Kur   supažindina su  viena  vestuvinių apeigų dalimi – kelio tvėrimo (liaudyje dažnai vadinamas „broma”)  reikšme, bylojančią apie pasitaikančias įvairiausias kliūtis bendrame gyvenimo kelyje. Patikrinus jaunavedžių ir juos lydinčio pulko  sumanumą, suderinamumą, išradingumą ir meilės karštumą, jaunavedžiams  savo abipusės meilės liudijimą – spyną leidžiama pakabinti ant „Meilės medžio“, o jos raktelį amžiams paslėpti čia pat kabančioje širdyje. Ta proga jaunavedžiams įteikiamas meilės liudijimas ir atmintinė kaip sėkmingai pasitikti savo pirmąsias „popierinių“ verstuvių metines.  Įsegant Kaštonų respublikos piliečio ženklelį, patvirtinama išimties tvarka suteikta pilietybė.  Su  užuomina apie svarbiausius šeimyninio gyvenimo darbus: medžio pasodinimą, vaikų užauginimą ir savų namų sukūrimą,  dovanojamas abipusės meilės ir amžinos  santuokos  sergėtojo – kaštono sodinukas. Vėliau vestuvių kaltininkai kviečiami „Laimės ratui“ patikėti savo karščiausias svajones, pasinaudoti nuostabia aplinka fotosesijoms, žaidžiant įvairius žaidimus, atgauti jėgas jaukiame Biliūnų kraštovaizdyje.