Šiais metais Raseinių kaimų bendruomenių sąjunga organizavo gerosios patirties pasidalijimo išvyką į Rokiškį, Zarasus bei Daugpilį (Latvijos respublika). Visos išvykos metu dalyviai iš skirtingų bendruomenių bendravo tarpusavyje, keitėsi bendruomenių patirtimi, diskutavo bendruomenės veiklos, eismo saugumo ir kitais aktualiais klausimais. Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga kasmet dalyvauja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, todėl autobuse buvo aptarta, kaip šiemet aktyvinti kaimo bendruomenes, kad dar daugiau dėmesio būtų skirta eismo saugumui. Butkiškės, Biliūnų, Ramonų, Girkalnio ir Mirklių kaimo bendruomenių pirmininkai pasidalijo patirtimi, kaip jų bendruomenės rūpinasi savo gyventojų saugumu.

            Pirmas sustojimas buvo  Rokiškio dvaro rūmuose, kuriuose įsikūręs Rokiškio krašto istorijos muziejus. Mus sutiko Rokiškio rajono mero patarėjas Vytautas Saulis ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Milda Ulevičienė, kurie  supažindino su sėkmingai  vykdomais  socialinio, bendruomeninio verslo projektais,  kaimo bendruomenių veikla ir problemomis. Puiki gidė supažindino su Rokiškio dvaro, bažnyčios ir miesto istorija.  Iš apžvalgos bokšto grožėjomės Sartų ežero ir aplinkinių apylinkių kraštovaizdžiu, aplankėme Stelmužės ąžuolą. Šlyninkos vandens malūne klausėmės  charizmatiško malūninko pasakojimų  ir ragavome jo gaspadinės keptų ,,razavų“ blynų. Pasigrožėjome ežeringu Zarasų kraštu ir labai gražiu miestu. Daug nepamirštamų įspūdžių paliko  Daugpilis, Karaliaus Kristaus kalnas ir Žolinių atlaidais bei didinga bazilika garsėjanti, Agluona. Ypač visus sužavėjo Duonos muziejaus šeimininkė, vaišinusi pagal močiučių receptus iškepta duona, tradiciniais latvių  valgiais.

            Turininga, greitai prabėgusi kelionė suteikė gerų emocijų, patirties, kuri bus reikalinga dar aktyviau ir išradingiau organizuojant kaimo bendruomenių veiklą.